خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

 

رویه‌های بازگرداندن کالا

 

 آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از اولویت‏‌های سیمپلی نیکو بوده است و سیمپلی نیکو در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد، با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی سیمپلی نیکو خدماتی را در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته است که به شرح زیر هستند:

 

اشکال در کالای خریداری شده

از آنجا که گاهی مشتریان برای تست کالای خریداری شده به فرصت نیاز دارند، در راستای خدمت رسانی بهتر، سیمپلی نیکو فرصت تست کالاهای فروخته شده را ۳ روز کاری پس از تحویل در نظر گرفته است.


جهت استفاده هر چه بهتر از این سرویس، اشکال و یا ایراد باید حداکثر تا ۳ روز کاری پس از دریافت کالا، از طریق شماره تلفن  ۰۸۱۳ ۸۳۷ ۰۲۳۶  و یا ارسال ایمیل در قسمت تماس با ما - در وب سایت - به خدمات پس از فروش سیمپلی نیکو اطلاع داده شود. 


کارشناسان خدمات پس از فروش ما ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می کنند. در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان سیمپلی نیکو تأیید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا می توانید کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نمایید. 
برای ارسال کالای دارای ایراد به سیمپلی نیکو لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.


توجه: این سرویس اشکالاتی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد می شود، را شامل نمی شود.
از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۵ روز کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

  آیا همه کالاها، شامل مهلت ۷ روزه گارانتی تعویض، می‏‌شوند؟

  با توجه به گستردگیکفش های ارایه شده در وب سایت سیمپلی نیکو، کلیه محصولات  باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند  دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا  می‌شوند. 

 

  در صورت بازگرداندن کالا، مبلغ پرداخت شده چه زمانی و چگونه استرداد می‌شود؟

  هنگامی که کالایی بازپس فرستاده ‏شود، پس از کارشناسی و تایید واحد خدمات پس از فروشسیمپلی نیکو، هماهنگی لازم برای استرداد مبلغ سفارش با مشتری به عمل آمده و تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری مسترد خواهد شد.

 

 اگر کالای ارسال شده با آنچه سفارش داده‌‏ام و یا آنچه در سایت دیده ام مغایرت داشت، چه اقدامی باید انجام دهم؟

  با خدمات پس از فروش تماس بگیرید (از طریق تلفن یا ارسال پیام از طریق صفحه تماس با ما) و برای اطلاعات بیشتر از چگونگی و شرایط خدمات پس از فروش به صفحه رویه‌های بازگرداندن کالا مراجعه کنید.