ارسال سفارش‌ها

ارسال سفارش‌ها

  هزینه ارسال سفارش چگونه محاسبه می‌شود؟

   هزینه‏ ارسال بسته به شرایط سفارش، محل تحویل و نوع ارسال متفاوت است و در فرم سبد خرید به آگاهی مشتریان می‏‌رسد.

 

  چرا با این که تحویل اکسپرس سیمپلی نیکو را انتخاب کرده‏‌ام، ارسال سفارش من مشمول هزینه شده است؟

   در حال حاضر تحویل رایگان اکسپرس سیمپلی نیکو، فقط شامل سفارش‌‌‌‏هایی با آدرس تحویل در شهر تهران و با ارزش بیش از یکصد هزار تومان می‌‏شود.


  آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟

 زمان رسیدن ارسال‏‌های خارج از تهران پس از تحویل به پست، بر اساس محدوده جغرافیایی از   ۲۴ تا ۷۲   ساعت متغیر است، بنابراین روز رسیدن سفارش با توجه به خدمات پستی مشخص است اما ساعت آن را نمی‏‌توان به طور دقیق تعیین کرد.

درباره ارسال اکسپرس، شما می‏‌توانید بازه زمانی مناسب برای تحویل گرفتن سفارش خود را هنگام ثبت آن سفارش در مرحله آدرس و شرایط ارسال، اعلام کنید. سیمپلی نیکو همه تلاش خود را می‏‌کند تا سفارش حدود ساعت درخواستی به دست شما برسد. با وجود این به دلیل مسایل مختلف مانند برنامه زمان ‏بندی ارسال در سیمپلی نیکو و مشکلات ترافیکی، وعده تحویل دادن کالا راس ساعت خاص برای سیمپلی نیکو مقدور نیست.

 

  پس از این که سفارشم را ثبت کردم، چقدر طول می‌‏کشد که به دستم برسد؟

   زمان رسیدن سفارش به دست مشتری بر اساس فاکتورهایی مانند محل و نحوه تحویل متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه روش‌های ارسال مراجعه کنید.

 

  می‏‌توانم کالایی را که سفارش داده‌‏ام با مراجعه به سیمپلی نیکو به صورت حضوری تحویل بگیرم؟

   از آنجا که  سیمپلی نیکو یک فروشگاه اینترنتی است و یکی از اهداف آن کاهش دادن سفرهای درون شهری غیر ضروری‏ است، تحویل حضوری سفارش در محل سیمپلی نیکو امکان‌پذیر نیست.

 

  تحویل اکسپرس تهران در چه محدوده‌ای امکان‌پذیر است؟

  در حال حاضر فقط سفارش‌هایی که در محدوده‌های  شهر تهران  و همدان قرار دارند امکان ارسال توسط پیک  سیمپلی نیکو را دارا هستند و سایر محدوده‌ها از طریق پست پیشتاز ارسال می‌شوند:

 

  سفارش‌ها چه زمانی به پست تحویل داده می‌شود؟

   همه سفارش‌‏ها پس از طی مراحل پردازش، به طور روزانه تحویل واحد پستی مستقر در محل پردازش سفارشات سیمپلی نیکو می‏‌شوند.

 

  آیا می‏‌توانم سفارشی را که با پست پیشتاز ، ارسال شده رهگیری کنم؟

    بله، شما برای رهگیری سفارشی که با پست پیشتاز ارسال شده می‏‌توانید شماره ۱۰ یا ۲۰ رقمی مرسوله پیشتاز را در آدرس زیر وارد کنید:

 

http://itemtracking.post.ir/